Čo je to klimatizácia  |  Časti klimatizácie  |  Výrobcovia  |  Slovník pojmov  |  Kontakt

Antialergický filter

Vytvára zdravú atmosféru v miestnosti tým, že odstraňuje prach vo vzduchu a zamedzuje šíreniu baktérií. Filter je napustený enzýmami, ktoré ničia alergény (organické a anorganické) tým, že sa viažu na jednotlivé enzýmy filtru. Pri prechode vzduchu cez filter sa alergén zachytí na filtri, kde sa účinkom enzýmov štiepi proteín alergénu a deaktivuje sa, čím sa predchádza vzniku alergických ochorení ako napr. astma.

ART COOL

Pokiaľ hľadáte klimatizačnú jednotku, ktorá sa od ostatných výrazne odlišuje, zvoľte si klimatizačnú jednotku ART COOL. Konečne môžete mať klimatizačnú jednotku, ktorá vyzerá súčasne štýlovo, moderne a príťažlivo. A navyše s progresívnou technológiou. Pre dosiahnutie exkluzívneho štýlu bola výrobková rada ART COL vybavená novým čističom vzduchu NEO-Plasma, antikoróznou povrchovou úpravou Gold Fin a ďalšími novými funkciami, napr. Auto Clean. Táto výrobková rada je vhodná pre menšie priestory, ako sú spálne a kancelárie a predstavuje tak vítanú alternatívu ku konvenčnému designu bežne používaných jednotiek.

Auto Swing

Funkcia Auto Swing umožňuje automatické preklápanie žalúzií. Žalúzie pre cirkuláciu vzduchu sa neustále ticho preklápajú zo strany na stranu a smerujú tak striedavo chladný vzduch do všetkých kútov miestnosti.

Automatické čistenie (Auto Clean)

Automatické čistenie pomáha odstraňovať zápach a šetrí čas potrebný k vyčisteniu jednotky. Po ukončení používania klimatizačnej jednotky spustí funkcia "Auto Clean" (automatické čistenie) na 30 minút vysušovanie vnútorných častí klimatizačnej jednotky. Počas tejto doby dôjde k odstráneniu vlhkosti a plesní, čo je zárukou toho, že vzduch bude zbavený zápachu a vy šetríte čas vyžadovaný pre čistenie jednotky.

Automatické prepínanie

Pri veľkých výkyvoch teploty vonkajšieho vzduchu počas dňa nie je nutné klimatizačnú jednotku neustále nastavovať. (Jednotka prepína režim chladenia a kúrenia podľa nastavenej teploty.)

Automatický reštart

Klimatizácia vybavená touto funkciou sa pri výpadku el. energie automaticky reštartuje na nastavenie, ktoré bolo zadané pred výpadkom el. energie.

Automatický strešný kryt

Klimatizačné zariadenie s automatickým strešným krytom sa automaticky uzavrie, aby sa predišlo vniknutiu nečistôt, keď sa nepoužíva.

Centrálne ovládanie

Centrálne ovládanie je určené pre komerčné inštalácie, kde sa inštaluje viac klimatizačných jednotiek. Môžete ovládať alebo analyzovať poruchy až pri 128 klimatizačných jednotkách (pomocou 8 oddelených riadiacich jednotiek) individuálne alebo všetky naraz.

Comfort Care

Funkcia Comfort Care automaticky vypočíta úroveň vlhkosti vzduchu a nastaví teplotu pre optimálne pohodlie.

COP

COP - Coefficient of Performance - koeficient výkonu, chladiaci faktor vyjadrený pomerom Q(W)/P(W), koeficient zhodnotenia energie a tepelného výkonu.

Čidlo

Prvok meracieho systému, ktorý sníma meranú hodnotu.

DNA filtr

Nová technológia klimatizácií Samsung určená pre likvidáciu toxických látok. Umožňuje inteligentné a efektívnejšie filtrovanie vzduchu v porovnaní s inými filtrami.

EER

EER - Energy Efficiency Rating - úsporný výkon, parameter, ktorý charakterizuje dané klimatizačné zariadenie (pomer výkonu klim. zar. k odoberanému príkonu - spotrebe). Z toho vyplýva, že klimatizačné zariadenie s vysokou hodnotou EER pracuje s veľkou účinnosťou z hľadiska využitia privádzanej energie (je úspornejší).

EZ-filter

Vďaka tomu, že sa filter nachádza v hornej časti jednotky, je možné ho vybrať jednoduchým potiahnutím dopredu.

Filter proti pachom

Filter proti pachom má aktívnu uhlíkovú zložku, ktorá dokáže prefiltrovať cigaretový dym, pach domácich zvierat a iné nepríjemné pachy.

Filter so strieborným povrchom

Striebro je veľmi uznávané pre svoje antibakteriálne a čistiace účinky. Klimatizácie Samsung majú svoje filtre pokryté striebrom, ktoré zabráni šíreniu baktérií a vírusov, ktoré sa môžu usadiť vo filtroch. So Samsungom je vzduch stále čistý.

Filtre

Vzduchové filtre zachytávajú čiastočky prachu, pachy a iné častice obsiahnuté vo vzduchu. Základným filtrom je filter elektrostatický, ktorý zachytáva prach. Aktívny uhlíkový filter zachytáva cigaretový dym, pachy a peľ. Katalyzátorový filter zachytáva rôzne chemické a škodlivé látky. Niektoré značky a typy klimatizácií sú navyše vybavené modernými technológiami pre ničenie baktérií, osviežovaním vzduchu a pod.

Funkcia detský zámok

Funkcia detský zámok zabraňuje tomu, aby sa deti alebo iné osoby hrali s ovládacími tlačidlami klimatizačnej jednotky. Po aktivácii tejto funkcie sa všetky tlačidlá na vnútornom zobrazovacom panely uzamknú a jednotku je možné riadiť len diaľkovým ovládačom.

Gold Fin

Antikorózna úprava Gold Fin - povrch výmenníka tepla LG je tvorený antikoróznou vrstvou Gold Fin. Táto povrchová úprava zaisťuje ochranu pred koróziou a pomáha udržať jednotku v bezchybnom stave.

Good Sleep II

Inovačná technológia klimatizácií Samsung vyvinutá pre kontrolu teploty vzduchu počas spánku a udržanie optimálnej teploty pokožky pre príjemný spánok a svieže prebudenie.

Hero

Nástenná splitová klimatizácia s technológiou superinvertor. Biele prevedenie.

Horúci štart (Hot start/Jeat Heat)

Funkcia horúci štart (HOT START) zabraňuje pri štarte v režime kúrenia prúdeniu studeného vzduchu z jednotky. Ventilátor v jednotke sa spustí až po dosiahnutí 28°C na výparníku jednotky.

Chaos Swing

V tomto režime dochádza k prúdeniu vzduchu pripomínajúcemu príjemný vánok, čo sa dosiahne automatickým vymieňaním otáčok ventilátora pomocou Chaos logiky. Technológia spracováva prúdiaci vzduch riadením uhlu a rýchlosti pohybujúcich sa lopatiek ventilátora. Tiež minimalizuje teplotné rozdiely medzi jednotlivými vrstvami vzduchu pozdĺž výškového profilu miestnosti, čím vytvára omnoho príjemnejšie a chladnejšie prostredie.

Chladivo

V systéme koluje zmes, ktorá sa nazýva chladivo. Slúži k odovzdávaniu alebo odoberaniu tepla. Používame výhradne ekologické chladivá, ktoré neškodia životnému prostrediu a nepoškodzujú ozónovú vrstvu.

Chladenie

Režim, pri ktorom je klimatizácia nastavená na chladenie (chladenie je proces, pri ktorom je zo vzduchu odoberané teplo, príp. teplo a vlhko).

Indikátor čistenia filtra

Indikátor čistenia filtra Vás upozorní, keď je filter nutné vyčistiť - rozsvieti sa modré svetlo.

Invertor

(menič napätia, prúdu, kmitočtu, otáčok,...) - výkon zariadenia invertoru sa automaticky mení v závislosti od vonkajšej teploty a požadovanej vnútornej teploty. V porovnaní s klasickými klimatizáciami dokážu plynule znižovať výkon kompresoru, má niekoľkonásobne nižší rozbehový prúd a tým ušetrí až 44% energie. Frekvenčný menič u vonkajšej jednotky sa prejavuje vysokou energetickou účinnosťou a veľmi nízkou hlučnosťou. V porovnaní so štandardným systémom s tepelným čerpadlom, je možné požadovanú teplotu dosiahnuť rýchlejšie a teplota je udržiavaná na stabilnejšej úrovni.

Jet cool

Funkcia Jet Cool slúži k veľmi rýchlemu ochladeniu miestnosti. V tomto režime po dobu 30 minút s veľkou rýchlosťou vyfukuje silný prúd chladného vzduchu alebo pokiaľ teplota v miestnosti nedosiahne 18°C.

Kanálové jednotky

Pretože je kanálová jednotka skrytá v strope, jej inštalácia je vhodná v miestach, kde je vyžadovaná združená alebo individuálna klimatizácia pre budovy s množstvom miestností alebo hál, ako sú reštaurácie, koncertné sály a hotely. Inštalácia nie je obmedzená umiestnením svietidiel ani usporiadaním miestnosti, prostredníctvom inštalácie rôznych vyústení je možné ľahko vykonať renováciu interiéru.

Kľudový režim

Funkcia automatického kľudového režimu umožňuje nastavenie času automatického vypnutia jednotky. Kľudový režim je možné nastaviť na 1 až 7 hodín. Kľudový režim bude v prevádzke pri nízkych otáčkach (chladenie) alebo stredných otáčkach ventilátora ( iba tepelné čerpadlo), aby nebol rušený Váš kľudný spánok.

Klimatizačná jednotka

Jednotka určená k ochladzovaniu/ohrev vzduchu v danom priestore.

Regulácia pomocou dvoch termistorov

Medzi teplotou nameranou na nainštalovanej jednotke a teplotou v miestnosti môže byť veľký rozdiel. Ovládanie pomocou dvoch termistorov dáva možnosť ovládať teplotu na základe ktorejkoľvek z dvoch nameraných hodnôt. Výber termistoru pre ovládanie sa vykonáva pomocou posuvného spínača na zadnej strane pripojeného diaľkového ovládania typu LCD. Jeden termistor je vo vnútornej jednotke a druhý na diaľkovom ovládači.

Režim odvlhčovania

Klimatizačné jednotky LG umožňujú v režime odvlhčovania odstraňovať zo vzduchu nepríjemnú vlhkosť, bez toho aby pri tom dochádzalo k jeho nadmernému ochladzovaniu.

Vetranie

Výmena vzduchu v danom priestore.